Forum My, końscy photoblogowicze! Strona Główna My, końscy photoblogowicze!
Końskie photoblogi
 
RejestracjaRejestracja
POMOCPOMOC FAQFAQ SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
"Nie, no, ja stać nie będę."
Idź do strony 1, 2, 3 ... 278, 279, 280  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum My, końscy photoblogowicze! Strona Główna -> Ujeżdżenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prime
Administrator


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 414
Skąd: Bieszczady

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 21:05    Temat postu: "Nie, no, ja stać nie będę." Odpowiedz z cytatem

Czyli jakie są Wasze sposoby na zatrzymanie konia, kiedy pomimo że na chwilę się zatrzymał zaraz drobi w miejscu, jakby nie wiadomo co się działo. Ekspres po tym odrobaczeniu jest bardziej aktywny, ale akurat w tej kwesti podobał mi się bardziej przedtem Smile.
Ja stosowałam albo cofanie, albo wolta w galopie i zatrzymanie, a jak nie stoi to znowu wolta itd.
Już pojęcia nie mam, co mam z nim zrobić. Próbowałam jeszcze "ścianowego" patentu, ale wtedy mam piękne turbulecje na tyłach... ?
_________________
nemshar.blog.onet.pl . Moje rysunki, zapraszam. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 21:05    Temat postu:

Powrót do góry
karodx
Moderator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 146
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cierpliwosc i chwalic jak ladnie stoi, mowic do niego zeby skupil uwage na Tobie a nie na tym czy stoi czy idzie. Ja tez mialam wielki problem z tym na poczatku. Ja chcialam zeby stanal a on albo w przod albo w tyl. Tak dlugo probowalam az w koncu stanal, nawet na chwile. Poklepac i jechac dalej. I po jakims czasie znowu. Nie wiem jak u Ciebie to wyjdzie, ale u mnie poskutkowalo Smile
_________________
I love you so much, you must kill me now...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
igu
Klubowicz


Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Poniatowa

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem ;D ale jest coraz lepiej. i zauwazylam ze jak mam mocny kontakt i chce go zatrzymac to jest gorzej nic jak ma leciutki i sobie drepcze luzno w stepie i do niego gadam pociagne lekko za wodze i stoi. moze nie zbytt dlugo ale stoi ; D

no i zawsze zostaja patenty ale lepiej samemu dojsc do doskonalosci a nie patentami ;p
_________________
kc Gestor ; *

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karodx
Moderator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 146
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez nie jestem zwolenniczka patentow. Potrzeba troche czasu a bedzie efekt. Nic na szybko Smile Powodzenia zycze i pisz jak Wam idzie! Smile
_________________
I love you so much, you must kill me now...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bukowinka
Taczkowiec


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 45
Skąd: Węgierska Górka

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas najgorzej jest z samym zatrzymywaniem, zwłaszcza w stronę stajni, jak już się zatrzymamy to stoimy. Dobre bardzo rezultaty u Ozona dał pasek na szyi - po kilku zatrzymaniach w kombinacji pasek-dosiad-wędzidło, zaczął zatrzymywać się od samego pasek-dosiad

moja metoda na spokojne stanie: 2 smakołyki i podawać z siodła raz z jednej, raz z drugiej strony. po kilku razach koń stanie skojarzył sobie z przyjemnością i jest grzeczny jak aniołek. Oczywiście chwalić głosem i ręką za każdym razem z luźną wodzą.
_________________
www.ranchobukowinka.freehost.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
prime
Administrator


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 414
Skąd: Bieszczady

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Z tymi smakołykami jest ten problem, że wystarczy odblokowanie mojego dosiadu (jeśli łaskawie stanął ;] )i już rusza, więc nawet nie zdążę się pochylić.
U mnie Ekspres ma lepszy repertuar : nie idzie tylko w przód i w tył, ale umie już nawet chody boczne i "podskoki na boki" Wink.
Z tym kontaktem u niego też nie najlepiej, bo dostałam go zaciągniętego w pysku, ale to już może w innym temacie, choć wczoraj zauważyłam poprawę. A może przerzucić się na wędzidło gumowe? Albo na grubsze? Bo generalnie im grubsze tym delikatniejsze, a jedną z oznak, kiedy rumakowi nie pasuje wedzidło jest jak u Ekspresa gryzienie ogłowia przy zakładaniu Wink.
Ogólnie jest to koń, który był trenowany przez MP w skokach, tylko potem trafił do innych ludzi i choć jest spokojny, przyjazny w obejściu, to tępy na pomoce wstrzymujące.
_________________
nemshar.blog.onet.pl . Moje rysunki, zapraszam. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
igu
Klubowicz


Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Poniatowa

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prime napisał:
a jedną z oznak, kiedy rumakowi nie pasuje wedzidło jest jak u Ekspresa gryzienie ogłowia przy zakładaniu Wink.


Gestor zawsze gryzie wodze o.O
_________________
kc Gestor ; *

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bukowinka
Taczkowiec


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 45
Skąd: Węgierska Górka

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może smakowe wędzidło będzie dobrym rozwiązaniem? Smile
_________________
www.ranchobukowinka.freehost.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
prime
Administrator


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 414
Skąd: Bieszczady

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

. Sorki, te wodze mnie rozśmieszyły ;]. I jeszcze ta buźka obok ;].
Być może. Muszę pokombinować z tym wędzidłem.
_________________
nemshar.blog.onet.pl . Moje rysunki, zapraszam. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
igu
Klubowicz


Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Poniatowa

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a co jest smiesznego w wodzach ; D

napisalas ze gryzienie oglowia przy zakladaniu bla bla bla. noto napislama. wodze, nachrapnik gryzie najczesciej
_________________
kc Gestor ; *

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:27    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum My, końscy photoblogowicze! Strona Główna -> Ujeżdżenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 278, 279, 280  Następny
Strona 1 z 280
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

My, końscy photoblogowicze!  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Charcoal Theme by Zarron Media